forsaken
10 بهمن 1401 - 14:45

اجتماع بزرگ دانش‌آموزان تهران/ نوری: انقلاب اسلامی به ما آموخت که بگوییم «ما می توانیم»

اجتماع بزرگ دانش‌آموزان شهر تهران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف شاداب سازی و ایجاد شور و نشاط میان دانش‌آموزان در سالن ١٢ هزار نفری استادیوم آزادی برگزار شد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اجتماع بزرگ دانش‌آموزان شهر تهران با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، سید عباس جوهری فرماندار تهران و علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به همراه جمع کثیری از فرهنگیان و مسؤولین کشوری و لشکری در سالن ١٢ هزار نفری استادیوم آزادی برگزار شد.

در این جشن که به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف شاداب سازی و ایجاد شور و نشاط میان دانش‌آموزان و با همکاری تشکل‌های دانش‌آموزی و با همت و میزبانی آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، دانش‌آموزان از ساعات اولیه با حضور در این جشن، دگر بار با آرمان‌های امام راحل و شهدای اسلام و انقلاب، تجدید میثاق کردند.

* رویش انقلاب به دست همه شما نونهالان انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی ضمن ابلاغ سلام ویژه رئیس جمهور به دانش آموزان و فرهنگیان، خطاب به دانش آموزان حاضر گفت: نوجوانان عزیز یادتان باشد که همه شما، امام رضایی هستید و این مرز و بوم، شهید حاج قاسم سلیمانی را داشته و همه شما نوجوانان مکتب سلیمانی هستید.

وی خاطرنشان کرد: رویش انقلاب به دست همه شما نونهالان انقلاب اسلامی است.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز ضمن تبریک ایام ماه رجب و دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به ما آموخت که بگوییم «ما می توانیم» و امروز همه دستاوردهای کشور با همت جوانان ما به دست آمده و دشمنان در تلاشند تا مانع رسیدن نوجوانان و جوانان ما به قله‌های موفقیت شوند که دانش آموزان باید با آگاهی و امید در مسیر موفقیت‌ها گام بردارند.

* برنامه‌های دهه فجر کمک می‌کند تا واقعیت‌های تاریخی را برای نسل جوان بازگو کنیم

علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تبریک طلیعه دهه مبارک فجر و ادای احترام به شهدا به ویژه ٣۶ هزار شهید دانش‌آموز و ۵ هزار معلم شهید، گفت: این همایش‌های پرشور و برنامه‌های دهه فجر کمک می‌کند تا تاریخ انقلاب و واقعیت‌های تاریخی خودمان را برای نسل جوان بازگو کنیم.

وی با اشاره به حضور پرشور دانش‌آموزان در این مراسم، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی یک نقطه عطف تاریخی مهم در کشورمان است که در طول تاریخ سابقه نداشته و امروز به مناسبت گرامیداشت این اتفاق مبارک در این مراسم حضور یافته‌ایم و امیدواریم سالیان سال با جشن و شادی و در کنار هم، این روز را جشن بگیریم و همچون همیشه تجدید میثاق دوباره‌ای با آرمان های امام خمینی (ره) و شهدای اسلام و انقلاب داشته باشیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از همکاری تمام تشکل‌ها و به ویژه بسیج دانش آموزی و سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ قدردانی کرد.

این مراسم با اجرای گروه‌های سرود و نمایش دانش‌آموزی و تجلیل از فرزندان معظم شهدا همراه بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007619